Manau, daugelis mūsų norėtų turėti savo kampelį internete, kuriame galėtume dalintis žiniomis, idėjomis ir asmeninėmis patirtimis. Gal ne visi, tačiau aš visada norėjau tokios erdvės, kur galėčiau ne tik mokytis, bet ir kaupti informaciją, kurti bei dalintis savo atradimais su kitais. Įsivaizduokite – ieškote atsakymo į konkretų klausimą, pavyzdžiui, kaip naudotis senovine ledų mašina, kurios instrukcijos kažkur pasimetė, arba, tarkim, bandote suprasti, kaip įdiegti „PocketBase“. Ilgai ieškote, skaitote dešimtis puslapių, žiūrite „YouTube“ vaizdo įrašus ir bandote surinkti visus atsakymus į vieną. Pagaliau radote sprendimą! Toks atradimo momentas suteikia pasitenkinimo, bet kartu kyla mintis – juk ir kiti gali būti to paties ieškoję ar vis dar ieško. Ar nebūtų puiku, jei mano patirtis ir rasti atsakymai galėtų jiems padėti? Štai todėl asmeninis tinklaraštis tampa tokia vertinga erdve. Tai ne tik vieta informacijos kaupimui, bet ir būdas sukurti kažką prasmingo, bei prieinamo kitiems.

Be to, kodėl gi nesukūrus ir vizitinės kortelės? Pradėjau svarstyti, kaip tokia vizitinė kortelė turėtų atrodyti. Pirmiausia galvojau panaudoti „Skambėk Dzūkija“ dizainą – konkursui, kuriame dalyvavo daugybė kūrybingų jaunųjų talentų, ir kurio svetainę kūriau aš. Tačiau galiausiai supratau, kad jos dizaino stilius yra žaismingas ir spalvingas, o aš norėjau kažko labiau minimalistinio, labiau atitinkančio mane. Taigi nusprendžiau kurti visiškai naują dizainą, kuris būtų toks, kokio iš tikrųjų norėjau.

 

 

Tadaaa! Nusprendžiau dizainui suteikti savitą stilių, įtraukti detales, kurios man yra artimos ir įdomios. Pavyzdžiui, mano pažįstami žino, kad mėgstu šachmatų lentos kvadratus – tad įtraukiau tai į vizitinės kortelės dizainą. Norėjau, kad dizainas būtų savitas ir atspindėtų mano asmenybę. Sukūriau ne tik vizitinę kortelę, bet ir pačią svetainę, kurioje dabar esate!

Ir štai priėjome prie sudėtingesnės dalies – pačios svetainės kūrimo proceso. Pradžioje pasirinkau „React“, nes jis leidžia greitai ir efektyviai kurti puslapius, o kodas išlieka tvarkingas, bei lengvai skaitomas. Tačiau vystant projektą ir giliau pasidomėjus, supratau, kad man reikalinga dar galingesnė sistema, ypač dėl SEO ir greičio aspektų. Taip gimė sprendimas pereiti prie „Next.js“. Šis perėjimas leido pagreitinti puslapių įkėlimo laiką, efektyviau rūpintis paieškos sistemų indeksavimu ir pasiekti dar sklandesnę vartotojo patirtį. Tai buvo ne tik techninis žingsnis pirmyn, bet ir galimybė išmokti kažko naujo, nes „Next.js“ yra panašu į „React“, nors jo dar nemokėjau.

 

Klausykitės grojaraščio, kurio klausausi programuodamas

 

Šalia to, „PocketBase“ liko pagrindinė duomenų bazės sistema. Ji leidžia greitai diegti ir valdyti duomenų bazes be didesnių pastangų. (P.S. Naudojau „PocketHost“ - nemokamas „PocketBase“ hostingas! 10/10)

Ši svetainė yra ne tik mano pasiekimų, bet ir asmeninio augimo istorija. Kiekvienas įrašas čia turi savo reikšmę, kiekvienas projektas pasakoja tam tikrą mano mokymosi kelio dalį. Nuo pradinių bandymų iki šio momento, kai galiu pasidalinti savo sukurtu projektu su kitais – visa tai yra dalis mano virtualaus archyvo. Tikiuosi, kad šis tinklaraštis taps naudingu šaltiniu daugumai, kurie ieško informacijos, mėgsta kurti ir mokytis.

Tad jei ir jūs esate panašiame kelyje – ieškote, atrandate, eksperimentuojate ir mokotės – tikiuosi, kad mano pasidalintos patirtys ir idėjos čia jums taps naudingos. Tikiu, kad kiekvienas, kuris siekia žinių ir nori kurti, galiausiai atranda savo unikalią kryptį. Svarbiausia, laikytis jos ir leisti savo aistroms bei interesams atsispindėti darbuose, kuriuos kuriame. Leiskime savo idėjoms gyventi ir plėtotis čia, internete, ir tikėkime, kad kiekvienas mažas projektas veda mus didesnio tikslo link!